Blog

Přinášíme vám zajímavé články o zdravém obouvání

6 tipů na relaxační koupel pro nohy

Otoky, pocení, únava, plísně nebo suchá kůže? S těmito všemi problémy se mohou vaše nohy během náročného dne setkat. Existují však bylinky, které vám mohou od zmíněných potíží pomoci! Nasbírejte bylinky, napusťte vanu a relaxujte.

Barefoot obuv

Naboso, bez nadbytečné opory a s flexibilní měkkou podrážkou. Tak zní základní charakteristiky, kterými se pyšní barefoot obuv. Ale jak už to bývá, každá mince má dvě strany. A předtím, než vyrazíte v barefootech na výlet, je vhodné si položit následující otázku: kdy si obout barefoot boty a kdy dát raději přednost klasickým kvalitním teniskám?

Jak na novoroční předsevzetí a výzvy

Nový rok bývá nejčastěji spojován s novoročními předsevzetími, novými výzvami a vysokými cíli. Máte i vy sami na následující rok 2022 konkrétní cíle, kterých byste chtěli dosáhnout? Nebo si raději žádné nestanovujete, protože víte, jak to vždycky končí? Poradíme vám, jak postupně zdolat malé i velké výzvy hezky krůček po krůčku! Chce to čas, trpělivost a dobrou náladu.

Jak poznat plochou nohu u dětí?

Plochá noha je často diskutovaným tématem a není se čemu divit. Většina rodičů se vrací od pediatra s informací, že má jejich dítě plochou nohu. Jak se dá určit, zda je noha opravdu plochá? Jaké faktory ovlivňují postavení nohy?

Když vám jarní únava šlape na paty

Jarní únava občas dolehne na každého. Co dělat, když vám jarní únava začne šlapat na paty? Máme pro vás tipy, jak se jí zbavit! Hýbejte se, pravidelně cvičte a občas dejte nohy nahoru!

Největší mýty o zdravém pohybu II.

Jelikož mýtů, které se o zdravém pohybu šíří, je více než dost, připravili jsme si pro vás pokračování článku mýty o zdravém pohybu II. Dozvíte se, jak je to se sedavým zaměstnáním, s pravidelným navštěvováním fitness center a s fyzickou aktivitou u starších lidí. Na závěr vám prozradíme, co se děje s vašimi klouby při běhu.

Odkud přišla vaše noha?

Slyšeli jste někdy o antropometrické typologii nohy? Rozlišujeme 3 základní typy: egyptská, řecká a polynéská noha. Některé zdroje uvádí, že kromě základních typů, existuje ještě typ germánský a keltský. Víte do jaké skupiny patříte? Pojďme se spolu podívat, čím se jednotlivé typy od sebe liší.

Péče o nohy nejen v létě

Kolik máte doma kosmetických přípravků na vaše tělo a obličej? A kolik na nohy? Většina lidí dělá tu chybu, že zaplní své police až povrch šampóny, kondicionéry, pleťovými maskami, krémy proti stárnutí, proti vráskám, proti celulitidě, ale na nohy zapomíná.

Desatero pro zdravé obouvání

Lidská noha je po srdci nejvíce zatěžovaným tělesným orgánem. Zároveň je však také nejvíce zanedbávanou částí těla. Zatímco propagaci péče o ostatní části těla je poskytnuto hodně prostoru, zdraví nohou je věnována jen minimální osvěta. V důsledku toho jsou naše nohy často „napěchovány“ do tvarově i materiálově nevhodné obuvi a dokud se samy neozvou bolestí, ani si na ně nevzpomeneme. Lékaři pak tráví hodně času napravováním škod, jimž se dalo snadno předejít výběrem správné obuvi.

Jak obouvat děti a jak pečovat o zdravý vývoj jejich nohou

Výběr obuvi pro děti je velmi důležitý pro jejich vývoj, proto jej nepodceňte.

Jak postupovat při výběru bot

Zamysleli jste někdy nad tím, jak správně postupovat při výběru obuvi? Znáte důležité parametry, na jaké se během nákupu zaměřit, abyste svého výběru brzy nelitovali?

Pohybem ke zdraví

Také jste určitě někdy zaslechli, že stačí denně ujít 10 000 kroků a máte splněno. Kde se ale vzalo oněch zmíněných 10 000 kroků? A proč se tímto počtem řídí i spousta sportovních aplikací či hodinek?

Přezujte se do pohody

Než se pustíme do tohoto obsáhlého tématu, zamyslete se, kolikrát denně se přezouváte vy. Máte spočítáno? Myslíte, že to stačí? V tomto článku budeme mluvit o přezouvání jako takovém. Shrneme si základní věci, které byste měli mít na paměti, když si obouváte boty.

SANTÉ hledá brigádnici v Kladně

Na naši prodejnu zdravotní obuvi hledáme možná právě Vás!

SANTÉ hledá brigádnici v Ostravě

Na naši prodejnu zdravotní obuvi hledáme možná právě Vás!

Správná péče o vaše chodidla

Nohy jsou hned po srdci nejnamáhavější částí našeho těla, proto je důležité o ně dostatečně a především perfektně pečovat.

Šíře obuvi

Při výběru obuvi hraje důležitou roli kromě velikosti i její šíře, na kterou byste neměli zapomínat. Co je to šíře obuvi a jak se měří?

V čem se liší nohy žen a mužů aneb proč rozlišovat pánskou a dámskou obuv?

Nohy žen a mužů jsou rozdílné, důkazem nám je členění obuvi do pánských a dámských kategorií. Chodidlo máme všichni z 26 kostí obalených svaly, stejně tak máme všichni na chodidle nervy, žíly a tepny. Tak v čem je tedy rozdíl? V předchozím článku ,,Odkud přišla vaše noha?” jste se dozvěděli něco o antropometrické typologii nohy. V následujícím článku na toto téma navážeme a prohloubíme si znalosti.

Výběr obuvi podle účelovosti

K dobrým návykům správného obouvání patří rovněž správné užívání obuvi podle účelovosti.