Blog

Přinášíme vám zajímavé články o zdravém obouvání

Desatero pro zdravé obouvání

Lidská noha je po srdci nejvíce zatěžovaným tělesným orgánem. Zároveň je však také nejvíce zanedbávanou částí těla. Zatímco propagaci péče o ostatní části těla je poskytnuto hodně prostoru, zdraví nohou je věnována jen minimální osvěta. V důsledku toho jsou naše nohy často „napěchovány“ do tvarově i materiálově nevhodné obuvi a dokud se samy neozvou bolestí, ani si na ně nevzpomeneme. Lékaři pak tráví hodně času napravováním škod, jimž se dalo snadno předejít výběrem správné obuvi.

Jak obouvat děti a jak pečovat o zdravý vývoj jejich nohou

Výběr obuvi pro děti je velmi důležitý pro jejich vývoj, proto jej nepodceňte.

Jak postupovat při výběru bot

Zamysleli jste někdy nad tím, jak správně postupovat při výběru obuvi? Znáte důležité parametry, na jaké se během nákupu zaměřit, abyste svého výběru brzy nelitovali?

Péče o nohy nejen v létě

Kolik máte doma kosmetických přípravků na vaše tělo a obličej? A kolik na nohy? Většina lidí dělá tu chybu, že zaplní své police až povrch šampóny, kondicionéry, pleťovými maskami, krémy proti stárnutí, proti vráskám, proti celulitidě, ale na nohy zapomíná.

Pohybem ke zdraví

Také jste určitě někdy zaslechli, že stačí denně ujít 10 000 kroků a máte splněno. Kde se ale vzalo oněch zmíněných 10 000 kroků? A proč se tímto počtem řídí i spousta sportovních aplikací či hodinek?

Přezujte se do pohody

Než se pustíme do tohoto obsáhlého tématu, zamyslete se, kolikrát denně se přezouváte vy. Máte spočítáno? Myslíte, že to stačí? V tomto článku budeme mluvit o přezouvání jako takovém. Shrneme si základní věci, které byste měli mít na paměti, když si obouváte boty.

Správná péče o vaše chodidla

Nohy jsou hned po srdci nejnamáhavější částí našeho těla, proto je důležité o ně dostatečně a především perfektně pečovat.

Výběr obuvi podle účelovosti

K dobrým návykům správného obouvání patří rovněž správné užívání obuvi podle účelovosti.