Správná péče o vaše chodidla

Nohy jsou hned po srdci nejnamáhavější částí našeho těla, proto je důležité o ně dostatečně a především perfektně pečovat.

Společnost SANTÉ vyrábí kvalitní zdravotní obuv a jelikož si uvědomuje, že nohy jsou každodenně extrémně zatěžované, nabízí kvalitní péči o nohy v podobě různých produktů. Tito pomocníci vám pomohou v péči o hydrataci, ale také pro uvolnění nohou. Nově je můžete zakoupit na našem výprodejovém e-shopu.

clanek-(1).png

Kromě správného výběru obuvi by součástí péče o nohy mělo být také používání kvalitních kosmetických přípravků určených speciálně pro Vaše nohy. Společnost SANTÉ - zdravotní obuv, s.r.o. nabízí i v této oblasti široký výběr kosmetických a pečujících přípravků pro péči o nohy. 

  1. Připravte si vše, co budete potřebovat k chvilce věnované pouze Vašim nohám (lavorek nebo menší umyvadlo napuštěné teplou vodou spolu s přísadou do koupele, nůžky nebo kleště na nehty, pilník na nehty, pemzu, tyčinku na zatlačování nehtové kůže, froté ručník, krém nebo balzám na nohy). 
  2. Pusťte si nějakou příjemnou hudbu, tato chvíle patří jen Vám.
  3. Ošetřete kůžičku kolem nehtů. Kůžička by se měla pouze zatlačit tyčinkou na zatlačování kůže. Neměla by se také stříhat či jinak odstraňovat, je to totiž přirozená ochrana nehtového lůžka před různými nečistotami, které by mohly vniknout do nehtového lůžka.
  4. Nůžkami na nehty u nohou nebo speciálními kleštičkami dorovna zastřihněte nehty. Okraje nehtů dorovnejte pilníkem na nehty.
  5. Pomocí navlhčené pemzy odstraňte z pat a bříšek prstů ztvrdlou kůži. Pokud je vrstva ztvrdlé kůže příliš silná, doporučujeme raději navštívit pedikéra. Lze též použít různé škrabky nebo rašple na tvrdou kůži, ale je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k poranění.
  6. Nastává nejpříjemnější úkon celé procedury. Obě nohy osušte a vmasírujte krém na nohy. Je možné použít například SANTÉ balzám na zvláčnění kůže. Balzám důkladně vmasírujte do nártu a chodidla, jeden po druhém jemně vytáhněte všechny prsty, nezapomeňte ani na masáž mezi prsty. Můžeme také hranou ruky zaťaté v pěst lehce poklepat chodidla.
  7. Na závěr je též možné použít deodorant na nohy pro navození ještě silnějšího pocitu svěžesti.

Birthday-Doodles-Email-Newsletter-(1).png
Balzám na zvláčnění kůže

Přípravek je vhodné používat k pravidelné péči o pokožku nohou. Kombinace makadamového oleje, vosků a glycerinu činí tento produkt výborným přípravkem pro zjemnění a zvláčnění zrohovatělé vrstvy kůže pokožky vašich nohou. Extrakt z makadamového oleje má silný antioxidační účinek a působí hloubkově. Pokožka zůstane po použití velmi dobře hydratovaná a pružná. Balzám doporučujeme aplikovat, za pomoci jemného vmasírování od chodidel směrem k srdci denně, zvláště vhodné je použití po pedikúře.

 

Sprej na svěžest nohou

Sprej pro svěžest nohou je osvěžující a jemný deodorant s antiperspiračním účinkem. Výrazně působí na tvorbu a rozklad potu, zabraňuje zápachu. Přísady mentolu a kafru působí chladivě a vzbuzují pocit úlevy. Pokožka je po použití sametově jemná. Přípravek je vhodné používat v kombinaci se SANTÉ Sprejem na ošetření obuvi.
 

Sprej na ošetření nohou

Deodorant s antimikrobiální přísadou a antiperspiračním efektem je zvlášť účinný na nohy s výskytem plísní. Zamezuje svědění. Vůně ledovce působí chladivě a vzbuzuje pocit úlevy. Pokožka je po jeho použití sametově jemná. Lze ho aplikovat také do obuvi.
 

Gel na unavené nohy

Tento dobře vstřebatelný gel zbavuje nohy únavy a dodává jim pocit svěžesti. Příjemně chladí. Extrakt kaštanu přispívá ke zpevnění cévní stěny a omezuje vznik křečových žil. Panthenol vyživuje, zklidňuje a hydratuje pokožku a pomáhá hojení drobných poranění.
 

Impregnační sprej

Univerzální impregnace je vhodná pro ochranu před vlhkostí a nečistotami. Využijete ji v létě, na podzim, v zimě i na jaře na jakékoliv outdoorové vybavení. Funguje i na hydrofobní usně v kombinaci s tex-membránami. Impregnace SANTÉ udržuje vodní kapky na povrchu a minimalizuje tak kontakt vody s materiálem. Přitom ale nesnižuje propustnost pro vodní páry a tak nezhoršuje mikroklima v obuvi. Nezapomeňte, že po postřiku je dobré dát ošetřené věci nějaký čas na vstřebání, obzvláště v případě usňové obuvi, takže impregnaci provádějte včas před samotnou túrou. Jakmile začne svrchní část obuvi nasakovat vodu, je třeba impregnaci obnovit.
 

Zásyp s aktivním stříbrem

Aktivní stříbro obsažené ve složce ANSILVER dlouhodobě omezuje zápach nohou a růst plísní. Můžete jej použít přímo na nohy, do ponožek, ale také do obuvi.